Badoo – recenzja portalu, opinie, na co uważać?

Podpowiadamy jak bezpiecznie korzystać z serwisu i chronić nasze dane osobiste. Jak poznać ciekawą osobę na Badoo. Co zrobić żeby nie paść ofiarą oszustwa, nie stracić pieniędzy. Jak założyć konto na badoo, jak szukać partnera. Udzielamy wskazówek jak bezpiecznie korzystać z Badoo.

Informacja o serwisie

Badoo to portal społecznościowy założony w 2006 roku, którego celem jest poznawanie ludzi. Początkowo możemy rozmawiać za pośrednictwem serwisu, a następnie umawiamy się na randki w realnym świecie. Na całym świecie w serwisie zarejestrowanych jest 417 milionów osób.

Oczywiście funkcjonuje polska wersja językowa serwisu, Badoo jest najpopularniejszym serwisem randkowym w Polsce, posiada największą ilość aktywnych użytkowników, dlatego najłatwiej znaleźć tu partnera.

Czy badoo jest płatne? Z serwisu możemy korzystać i poznawać nowych ludzi bez żadnych opłat, ale w takim wypadku mamy ograniczone funkcje – trudniej rozmawiać i szukać ludzi. Do dyspozycji są też dodatkowe usprawnienia, za które musimy zapłacić.

UWAGA!!!
Portale randkowe z największą ilością zarejestrowanych kobiet:

1. Sprawdź Top 1

2. Sprawdź Top 2

Portale oferujące niezobowiązujące spotkania dla osób dorosłych.

1. Sprawdź Top 1

2. Sprawdź Top 2

Ważne informacje przed rejestracją!

Warto chronić nasze osobiste dane, informacje o znajomych, kontakty dlatego najlepiej założyć nowy adres e-mail do rejestracji na portalu. W takim wypadku nie udostępniamy naszych kontaktów ze skrzynki pocztowej.

Do dyspozycji mamy również logowanie przez facebooka, co również odradzamy, ponieważ na facebooku mamy wiele osobistych danych, które warto chronić.

Jak wygląda rejestracja?

Na głównej stronie badoo, po prawej stronie widzimy opcję rejestracji. Klikamy w płeć – mężczyzna lub kobieta i przechodzimy do następnego kroku. Podajemy imię, datę urodzenia, miasto, e-mail oraz hasło.

Po podaniu danych przechodzimy do kolejnego kroku, w którym dodajemy nasze zdjęcie. Do dyspozycji mamy wgranie pliku z dysku lub importowanie zdjęć z facebooka lub instagrama. Polecamy wybór pierwszego rozwiązania.

rejestracja badoo

Następnym krokiem rejestracji jest potwierdzenie adresu mailowego. Logujemy się na pocztę i klikamy w link w przesłanym z badoo mailu.

sprawdź mail

Konto gotowe. Możemy teraz dodać zdjęcie profilowe. I rozpocząć korzystanie z portalu.

Na co uważać po rejestracji?

Przede wszystkim nie warto podawać hasła do naszej poczty, w celu ochrony naszych kontaktów. Jeśli je podamy możemy zobaczyć czy adresy naszych znajomych są zarejestrowane na portalu badoo, ale również kontakty mogą zostać użyte do wysyłania informacji reklamowych.

Tak samo jak przed rejestracją nie warto logować się przez facebook, tak po rejestracji nie polecamy integracji konta, zdjęć, kontaktów z facebookiem. Przeważnie nie chcemy żeby wszyscy nasi znajomi widzieli, że randkujemy, dlatego lepiej zachować więcej anonimowości.

W przypadku aplikacji na telefon komórkowy możemy udostępniać naszą lokalizację dla innych osób, jeśli nie chcemy tego robić, lepiej z niej zrezygnować.

Jeśli korzystamy z płatnych funkcji systemu mamy do dyspozycji kupowanie kredytów lub podłączenie naszego konta i automatyczne pobieranie płatności. Polecamy korzystanie z kredytów, ponieważ doładowujemy konto samodzielnie i mamy kontrolę nad wydatkami, nie wydamy więcej niż doładowaliśmy. Koniecznie odznaczamy okienko, w którym opisano że po wykorzystaniu kredytów konto za zostać doładowane.

Oszustwa na Rosjanki

Podobnie jak na innych portalach randkowych tak samo na badoo, nie wszystkie profile, które są zakładane są realnymi osobami. Niektóre są zakładane dla żartu, inne w celach reklamowych, jeszcze inne zakładają osoby, które chcą wyłudzać pieniądze.

Dosyć popularnym sposobem na badoo są fikcyjne profile kobiet – Rosjanek, Ukrainek etc, które wysyłają do nas wiadomości, rozmawiają z nami, nawiązują relacje i  umawiają się na spotkanie. Później dostajemy wiadomość, że mają jakieś problemy, brakuje im na bilet czy na inną rzecz i proszą nas o pieniądze.

Oczywiście jest to najczęściej oszustwo, taka osoba ma fikcyjne zdjęcia i może nawet nie jest kobietą, chodzi jedynie o wyłudzenie pieniędzy, po czym kontakt się urywa. Należy uważać na wysyłanie komukolwiek, jakichkolwiek pieniędzy.

Płatne i darmowe funkcje badoo

Nie musimy posiadać płatnego dostępu żeby korzystać z serwisu. W ramach bezpłatnego konta możemy:

 • korzystać z chatu, który umożliwia pisanie wiadomości do innych użytkowników, ograniczeniem jest liczba osób z którymi możemy rozmawiać  – 10 w ciągu jednego dnia.
 • sprawdzać kto oglądał nasz profil.
 • dodać zdjęcia, uzupełnić informacje w profilu.

Jeśli chcemy bardziej aktywnie korzystać z serwisu musimy wykupić płatny dostęp –  tak zwane super możliwości, co umożliwia nam:

 • korzystanie z chatu bez ograniczeń
 • wyszukiwarka z dokładnym określeniem po jakich kryteriach szukamy partnera
 • wyświetlanie naszego profilu na wyższej pozycji w wyszukiwarce, dzięki czemu więcej osób ogląda nasz profil
 • promowanie profilu
 • dostęp do funkcji „chcą cię poznać” – możliwość pisania do osób zainteresowanych Twoim profilem.

Wykupując płatne konto pamiętajmy o tym żeby doładować kredyty i odznaczyć okienko, aby pieniądze nie były pobierane automatycznie po wykorzystaniu wykupionych kredytów.

Badoo opinie użytkowników

Ogólnie jako sam portal do poznawania nowych osób badoo zyskuje pozytywne opinie użytkowników, w związku z czym jest najpopularniejszym portalem randkowym w Polsce. Użytkownicy podkreślają dużą ilość zarejestrowanych osób, łatwą obsługę portalu.

Jeśli chodzi o wady to wskazuje się takie jak przechwytywanie kontaktów z innych źródeł nawet bez naszego pozwolenia czy nachalne namawianie do wykupienia konta premium. Natomiast jeśli zastosujecie się do naszych porad odnośnie korzystania z portalu to z pewnością będzie to bezpieczne i przyczyni się do poznania wielu ciekawych osób.

Przeglądając fora internetowe widzimy nie tyle złe opinie o badoo, ale wypowiedzi i komentarze na temat osób, które są nieuczciwe. Przykładowo wiele kobiet pisze o mężczyznach, którzy umawiają się jednocześnie z wieloma kobietami, podają nieprawdziwe informacje o sobie. Na forach wiele osób ostrzega przed konkretnymi profilami z badoo. Oczywiście sprawa dotyczy tak samo mężczyzn jak i kobiet.

Jak usunąć konto na badoo?

Usunięcie konta użytkownika na badoo jest mało intuicyjne i często sprawia problemy. Podpowiadamy jak zlikwidować nasze konto.

W celu wykasowania konta należy się zalogować. Przechodzimy na kartę naszego profilu – w lewym górnym rogu klikamy na nasze imię. Następnie w prawym górnym rogu klikamy ikonkę koła zębatego i przechodzimy do ustawień. Należy przewinąć stronę na sam dół, gdzie widzimy napis „usuń konto”. Klikamy i zostajemy przeniesieni do formularza.

usuwanie konta badooWidzimy tu informacje, które zachęcają nas do tego, żeby nie usuwać naszego konta na badoo. W formularzu należy zaznaczyć „usunąć konto” i kliknąć przycisk „dalej”.

Kolejny krok ponownie namawia nas do pozostania na portalu i proponuje nam bezpłatny dostęp do funkcji płatnych na 3 dni. Ponownie klikamy „usunąć konto”.

W kolejnym kroku musimy podać powód usunięcia konta, zaznaczamy z dostępnych pól i klikamy „dalej”. W ostatnim już punkcie wpisujemy nasze hasło i potwierdzamy je przepisując widoczne znaki. Klikamy „usunąć konto”.

Konto zostało usunięte, ale żeby nie aktywować go ponownie nie możemy się na nie logować przez 30 dni. Jeśli w tym czasie zalogujemy się na nasz profil, konto nie zostanie usunięte.

16 myśli na temat “Badoo – recenzja portalu, opinie, na co uważać?

 • 1 lutego, 2020 o 7:55 am
  Permalink

  Witam…Na Badoo poznałam Cudownego mężczyznę
  Szybko się w sobie zakochaliśmy obecnie mieszkamy razem i staramy się o powiększenie rodziny.Nie ukrywam większość mężczyzn na portalu każdym..Szuka przygody kogoś na raz.
  Niestety tak jest i tak będzie…Ale ciesze się ogromnie że trafiłam na wyjątek
  🙂

  Odpowiedz
 • 9 stycznia, 2020 o 8:25 am
  Permalink

  Jak na każdym portalu, poszukiwanie partnerki to przekopywanie stogu siana w poszukiwaniu igły. A raczej przekopywanie kupy obornika w poszukiwaniu diamentu.
  UNIKAĆ Kobiet premium na zawsze, setki tysiące kontaktów na FB. Piękności. Klikerek których życie jest katastrofą, siadają przed Badoo z butelką i żerują na zainteresowaniu facetów.
  SZUKAĆ Świeżo na portalu, normalne nie zmanierowane
  TAKTYKA SZANUJ SIEBIE I SWÓJ CZAS
  Wchodzisz na konto dziewczyny, ona dostaje info że ktoś oglądał jej profil, jeśli jest zainteresowana ogląda twój profil
  * – jeżeli NIE zajrzała na twój profil, to nie jest tobą w ogóle zainteresowana, piszesz żeby poznać styl rozmowy i w przyszłości unikać jej podobnych
  Sprawdzasz kto zajrzał na twój profil, piszesz do nich, jeśli odpowie orientujesz się czy kobieta jest warta twojego czasu (rozmowa się toczy czy jest podpita i pasywna). Jeśli ona zasługuje na twoje zainteresowanie to pytasz ją o numer telefonu. (dwie kobiety dały mi numer bez proszenia). Kobieta normalna da numer. Porozmawiasz zapraszasz na spotkanie. Spotykasz się na coś taniego – kawa ciastko (gastrorandka – fundujesz kobiecie kolację a ona znika, i szuka kolejnego frajera) i decydujesz co dalej.
  Kobietom które żyją wirtualnie otoczone uwielbieniem frajerów, dziękujesz za kontakt, albo real albo nic.
  Mi się udaje w sobotę rano, poznaną dziewczynę nakłonić na kawę tego dnia, jak w tydzień się nie umówi to raczej nic z tego nie będzie, po prostu nie ma czasu na związki

  Odpowiedz
 • 28 grudnia, 2019 o 4:32 pm
  Permalink

  Nie polecam tego portalu.Od pewnego czasu ten portal stał się jakiś mniej przyjazny dla użytkownika.Wiele osób mnie obrażało w prywatnych wiadomościach to postanowiłem tak samo się odezwać do tych osób a po czasie dostaje ostrzeżenia i w konsekwencji ban na konto.Tworzę 2 konto i po tygodniu dostaję kolejne mimo że nikogo nie obraziłem.Piszę do adminów do uzasadniają to tym że nie mogę już z tego portalu korzystać jakby dożywotnio próbowali mi zakazać korzystania z tego.A teraz najlepsze – tworzę 3 konto które mam pół roku i dostaję bana bo admini uznali że że nie mogę korzystać i zostałem znowu banowany.4 konto zostało zablokowane po 5 dniach gdzie nikogo nie obraziłem.Oczywiście admini fajnie czerpią zyski z usług a banują kogo popadnie.Wystarczy zmienić lokalizację na Nigerie czy Tanzanie i od razu dzieją się dziwaczne sytuacje ze moderacją konta.Gdy miałem lokalizację w polsce to takich rzeczy nie miałem a miałem konto sporo lat.Nie wiem,może osoby z Afryki są bardziej podatne na zgłoszenie za byle co.Admini zabraniają korzystania z portalu gdzie można z innego mejla zrobić konto i sobie wykupić usługę na podgląd mnie w śwetle reflektorów czy czegoś innego a potem banują za byle co.Ten portal upadnie i osobiście odradzam.Wystarczy że wam za byle g… zablokują konto to potem nawet po utworzeniu nowego nie będziecie mogli zrobić innego,tzn zrobicie ale dostaniecie bana za nic nawet jak nikogo nie obrazicie.Takie portale trzeba zgłaszać to organów w naszym kraju bo ani się odwołać ani nic.Każdy potrafi brać kasę ale żeby wyjaśnić pewne rzeczy to już wielka sztuka albo strach i brak argumentów.

  Odpowiedz
  • 26 grudnia, 2019 o 1:51 am
   Permalink

   Żarty z dodawaniem zdjęć.abo za duże albo za małe..szok..A wykup nawet reflektorów to wszystko podporządkować..a kto tu che by na zawsze???wypisuję się o upływie abonamentu b tu tylko nie oszukujecie Moja sprawa za ile chcę tu być to moja sprawa! Proszę zwrot tu bycia Inaczej spotkamy się w sądzie ,Regulamin coś mówi a Wy sie nie stosujecie do tego1!

   Odpowiedz
 • 11 grudnia, 2019 o 1:16 pm
  Permalink

  Totalny badziew, maszynka do wyłudzania kasy. Większości wiadomości, które wysyłam nikt nawet nie czyta. Odradzam

  Odpowiedz
 • 20 listopada, 2019 o 6:37 pm
  Permalink

  Zakladalam tylko jeden profil . Niedawno się okazało że dziwnie się rozmnozyly i nie potrafię je zlikwidować. Są tam zdjęcia które usunelam choć jak widać tak myślałam

  Odpowiedz
 • 18 listopada, 2019 o 8:53 pm
  Permalink

  Ciekawy portal poznałem tam kilka fajnych dziewczyn, z jedną jestem aktualnie

  Odpowiedz
 • 16 listopada, 2019 o 6:21 pm
  Permalink

  Hej, kto korzysta z tego portalu, ja mam 27 lat, jestem z Poznania.

  Odpowiedz
  • 26 listopada, 2019 o 10:29 am
   Permalink

   Hej Inga
   Ja zamierzam korzystać. Może opowiesz mi czy warto.

   Odpowiedz
 • 16 listopada, 2019 o 11:19 am
  Permalink

  Jeśli mam być szczery to Badoo to badziew tak samo jak Tinder i Sympatia. Mam profil na tym badziewiu a i tak nikogo nie poznałem. Do tego to oszuści którzy wysyłają SMS które ściągają kasę. Nie warto zakładać tam konta

  Odpowiedz
 • 15 listopada, 2019 o 10:41 pm
  Permalink

  Badoo portal na raz 😂 Miałam tam konto tylko dwa tygodnie i zdążyłam się przekonać, że faceci szukają tam tylko przygody na raz.. brak słów 😂😂 ogólnie nie polecam 👌👌

  Odpowiedz
 • 11 listopada, 2019 o 7:54 am
  Permalink

  W 2015 roku miałam konto na badoo. Tam poznałam mężczyznę , ktory okazał się miłosią mojego życia. Oboje chcieliśmy napisać i podziękować za możliwość nawiązania znajomości. Niestety nie zdążyliśmy. 28 września tego roku moje Słoneczko zmarło. Dziękuję Badoo ,bo gdyby nie wy nie było by tych 4 najlepszych lat naszego życia.

  Odpowiedz
 • 24 października, 2019 o 7:20 am
  Permalink

  Nie wiem o co chodzi z tą ,,wymaganą weryfikacją… ??????

  Odpowiedz
 • 4 września, 2019 o 6:02 pm
  Permalink

  Niechce mnie połączyć zbodoo i pobiera co dzień z mojego konta pieniądze proszę pomuscie

  Odpowiedz
  • 30 listopada, 2019 o 10:01 pm
   Permalink

   I co zrobiłeś mam ta sama sytuacje

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *