Cafe.pl – opinie, funkcjonalności – recenzja portalu

Cafe.pl jest darmowym portalem randkowym. Należy do popularnego portalu Gazeta.pl. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które poszukują miłości lub nowych znajomości za pośrednictwem Internetu. Serwis jest dość popularny, a ilość aktywnych użytkowników robi wrażenie – jest ich w przybliżeniu 130 tysięcy. Portal jest w całości darmowy i prosperuje naprawdę dobrze.

W rankingach portali randkowych znajduje się na wysokiej pozycji. Jest jednym z ulubionych portali randkowych Polaków. Może wynikać to z faktu, że jest prosty w obsłudze oraz można korzystać z niego zupełnie za darmo. Spora część użytkowników pojawia się na nim również w innych celach niż matrymonialne. Użytkownicy chcą po prostu poznać interesujących znajomych z różnych części Polski. Przyjazna nazwa portalu sprzyja jego rozwojowi – zachęca do wpadnięcia na „wirtualną kawę” i pogaduszki.

Rejestracja na Cafe.pl

Aby móc przystąpić do rejestracji w serwisie Cafe.pl trzeba mieć założone konto w serwisie Gazeta.pl, które można utworzyć także za pośrednictwem serwisu randkowego. Proces rejestracji na portalu Cafe.pl jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy wypełnić kilka rubryk, w których trzeba zawrzeć pare podstawowych informacji na swój temat.

Oczywiście im więcej informacji o sobie udostępnisz na swoim profilu, tym więcej osób zwróci na niego swoją uwagę. Obowiązkowym krokiem rejestracji jest dodanie zdjęcia profilowego. Warto zaznaczyć, że zdjęcia, na których nie widnieje właściciel nie są akceptowane. Podobnie dzieje się w przypadku zdjęć o charakterze erotycznym. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych do utworzenia konta pól wyświetli się komunikat, że na Twoją skrzynkę mailową została wysłana wiadomość zawierająca link, dzięki któremu możesz aktywować swoje konto i rozpocząć korzystanie z serwisu.

W celu pełnego ukończenia rejestracji musisz zalogować się na swoją pocztę i odszukać wiadomości od serwisu Cafe.pl (w przypadku niektórych skrzynek może znajdować się ona w sekcji oznaczonej jako „spam” lub „oferty”), a następnie otworzyć ją i kliknąć w otrzymany link aktywacyjny. Po wykonaniu tego kroku, serwis przeniesie Cię na stronę główną i powiadomi o powodzeniu w aktywacji konta.

Po zalogowaniu do serwisu możesz uzupełnić swój profil o dodatkowe informacje. Do dyspozycji masz 250 znaków. Druga część Twojego profilu składa się z kilkunastu pól, które możesz wypełnić, lecz nie jest to obowiązkowe. Znajdziesz tutaj takie rubryki jak: „Film, który mogę oglądać w kółko”, „Ostatnia ważna książka”, czy „Wakacje spędzam…”. Pozostałe pola dotyczą standardowych danych, takich jak: wiek, wykształcenie, znak zodiaku czy budowa ciała.

Funkcje serwisu Cafe.pl

Rejestra i korzystanie z portalu jest w pełni darmowe. Serwis nie posiada możliwości wykupienia konta w pakiecie premium, co sprawia że wszyscy użytkownicy są równi i każdy ma równy dostęp do strony. Jest to niewąpliwy atut strony, dzięki któremu udało się jej przyciągnąć do siebie naprawdę wielu użytkowników.

Po przejściu procesu rejestracji uzyskujesz nieograniczoną możliwość kontaktu ze wszystkimi korzystającymi z serwisu. Możesz wymieniać niczym nieograniczoną ilość wiadomości z kim chcesz i kiedy chcesz. Jak w przypadku każdego serwisu przeznaczonego do poznawania ludzi i randkowania, możesz zamieścić zdjęcia w swoim profilu. Sprawi to, że Twój profil nabierze autentyczności i z pewnością przyciągnie do siebie więcej ciekawych ludzi.

Wyszukiwarka

Portal wyposażony jest w bardzo rozbudowaną wyszukiwarkę. Dzięki niej możemy znaleźć dla siebie idealnego rozmówcę, który odpowiada naszym oczekiwaniom oraz preferencjom. W wyszukiwarce dostępnych jest wiele kryteriów – możesz poszukiwać partnera według znaku zodiaku, wieku, postury ciała czy nawet jego stosunku do używek.

Ciekawą i bardzo przydatną opcją jaką daje nam ta wyszukiwarka jest możliwość zawężenia otrzymywanych wyników do profili użytkowników, którzy logowali się w ostatnich dniach na stronie portalu. Informacje znajdujące się na profilach innych osób są dostępne bez żadnych ograniczeń. Każdy użytkownik może zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe i Twój opis. Osoby, które niedawno dołączyły do serwisu są oznaczone w sposób szczególny.

Zakładki

Strona Cafe.pl w swoim menu posiada kilka interesujących zakładek głównych – „Rozrywka”, „Cafe radzi”, „Sagio Cafe”, „Ostatnio dołączyli” oraz „Najnowsze zdjęcia”. Dodatkowym atutem strony jest podział tych zakładek na kategorie – „kobiety” oraz „mężczyźni”, dzięki czemu obie płci mogą skupić się wyłącznie na interesujących je zagadnieniach.

Każda z dostępnych zakładek oferuje coś ciekawego. W sekcji „Rozrywka” znajdziesz artykuły dotyczące gwiazd i celebrytów. „Cafe radzi” to zakładka poświęcona poradom ekspertów. Porady te dotyczą bardzo różnych tematów. Użytkownicy je lubią. Łatwo można się domyślić, że w sekcji „Ostatnio dołączyli” odnajdziesz profile użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z portalem Cafe.pl.

W zakładce „Najnowsze zdjęcia” widoczne są zdjęcia, które zostały niedawno dodane przez użytkowników na ich profile. Najciekawszą zakładką jest jednak „Sagio Cafe”. Dostęp do tej zakładki jest płatny. W zakładce dostępna jest dość spora liczba filmów poradnikowych. Co interesujące, poradniki te są przeznaczone wyłącznie dla męskiej części społeczności.

Darmowe funkcje portalu cafe.pl

Portal jest niemalże całkowicie darmowy. Administratorzy utrzymują go poprzez emisję reklam. Reklamy są tu emitowane na każdym kroku. Jest to największa wada platformy. Choć reklamy nie są nachalne, to jednak konieczność ich ciągłego oglądania może zacząć być drażniąca. Jednak oprócz denerwujących reklam portal nie posiada żadnych utrudnień. Poruszanie się po nim jest bezproblemowe i nie powinno przysporzyć Ci żadnych kłopotów.

Prosty design

Platforma Cafe.pl charakteryzuje się bardzo prostą formą. Posiada kilka głównych zakładek. Jest pozbawiona, popularnych wśród innych portali randkowych, sekcji dotyczącej porad sercowych oraz dopasowania partnerskiego. Sprawia to, że korzystanie z portalu jest proste i przyjemne.

Zalety portalu Cafe.pl

  • Największą i najbardziej cenioną wśród użytkowników zaletą platformy jest to, że jest ona w pełni darmowa.
  • Zaawansowana wyszukiwarka, wyposażona w wiele funkcji, dzięki którym odnalezienie idealnego partnera staje się dużo prostsze.
  • Popularność portalu wśród Polaków jest jego ogromną zaletą. Im więcej użytkowników, tym większa szansa na to, że poznasz kogoś kto jest dla Ciebie odpowiedni.
  • Prostota i minimalizm serwisu, który zapewnia wygodę.
  • Podział sekcji na damskie i męskie, dzięki czemu użytkownicy mają wgląd do informacji, które ich interesują.

Wady portalu Cafe.pl

  • Za największą wadę serwisu uważane są wszechobecne reklamy i brak możliwości wykupienia opcji bez reklam, na co narzeka wielu stałych użytkowników.
  • Profile osób korzystających z Cafe.pl nie są weryfikowane ani monitorowane. Oznacza to, że użytkownicy mogą zamieszczać na nich dowolne, często nieprawdziwe informacje. W związku z tym, na portalu często dochodzi do różnych oszustw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *