Buziak.pl – porady, jak korzystać, na co uważać

Wśród portali randkowych buziak.pl jest jednym z najbardziej popularnych. Użytkownicy tego typu stron oceniają platformę pozytywnie, stąd też zajmuje ona wysokie miejsce w rankingach. Na witrynie znajdziemy dosyć dużo zarejestrowanych osób, chociaż bywają portale o większej ilości użytkowników. Strona robi pozytywne pierwsze wrażenie ze względu na estetykę, jak i przejrzystość – na stronie głównej od razu widzimy panel do logowania, rejestracji, czy wyszukiwania potencjalnego partnera/partnerki.

Rejestracja na Buziak.pl

Aby zarejestrować się na stronie buziak.pl wystarczy kliknąć „szybka rejestracja” na stronie głównej. Witryna automatycznie przekierowuje nas do miejsca, w którym wpisujemy podstawowe informacje takie jak płeć, login, hasło, adres mailowy, kraj, oraz datę urodzenia. Przy wypełnianiu rubryki kraj wyskoczą nam jeszcze dodatkowe informacje, które należy uzupełnić odnośnie miejsca zamieszkania tzn. region oraz miasto. Oczywiście przy rejestracji wymagane jest też zaakceptowanie regulaminu, który możemy przeczytać klikając w link pod formularzem.

buziak.pl rejestracja

Kolejnym etapem jest uzupełnienie informacji o sobie. Elementy do wypełnienia są dobrowolne, tak więc, jeśli nie chcemy podawać jakichś informacji, nie musimy tego robić. Wypełnienie profilu w całości pozwoli na lepsze dopasowanie z drugą osobą. W pierwszym polu portal prosi o podanie swojego imienia oraz o przygotowanie krótkiego opisu siebie. Następnie, z dostępnej listy wybieramy, kogo poszukujemy – czy jest to kobieta, czy mężczyzna, określamy swój stan cywilny, wykształcenie, zawód, stosunek do palenia i alkoholu, czy posiadamy dzieci oraz czy chcemy mieć dzieci.

Uzupełnianie profilu na Buziak.pl

Przy uzupełnianiu profilu do wyboru mamy również opcje, w których ustosunkowujemy się do tego, czego szukamy na stronie np. miłości, zabawy, seksu, a może przyjaźni. Kolejną rubryką jest określenie ograniczenia wiekowego potencjalnej sympatii. Później przedstawiamy mniej więcej swój wygląd – wzrost, budowę ciała, kolor oczu i włosów. Możemy również wgrać swoje zdjęcie. Po wypełnieniu wybranych przez nas pól klikamy „zapisz”. Przy chęci późniejszego zalogowania się na portalu, wystarczy na stronie głównej wpisać swój login i hasło w wyznaczonym miejscu. Po zalogowaniu strona automatycznie przekierowuje do naszego profilu.

Funkcje serwisu Buziak.pl

Ze strony „mój profil” mamy do dyspozycji szereg możliwości. Z dostępnej tabeli wybieramy interesującą nas zakładkę. Możemy na przykład przejść do swojej skrzynki pocztowej, zdjęć, filmików oraz sprawdzić ostatnio odwiedzające nasz profil osoby. Witryna poza korespondencją typu mailowego daje również możliwość czatowania online.

Wyszukiwanie osób

Wyszukiwanie partnera jest bardzo proste. Ze strony głównej wybieramy swoje preferencje, co do osoby, którą chcemy poznać i klikamy „szukaj”. Następnie wyświetlają nam się profile osób, spełniających wyznaczone przez nas kryteria. Po kliknięciu w profil interesującej nas osoby, mamy możliwość rozpoczęcia z nią rozmowy, przesłania uśmiechu, całusa, czy dodania do listy kontaktów. Do zdjęć dostępnych na profilu można też dodać komentarz. Ciekawą opcją jest także narzędzie do przesłania szybkiej wiadomości, która polega na wybraniu z listy przygotowanego już zdania.

Wyszukiwanie można również ograniczyć do swoich wymagań. W wyszukiwaniu zaawansowanym do wyboru jest bardzo dużo cech poszukiwanego partnera. Dostajemy możliwość wyszukania osoby o określonym kolorze oczu, wzroście, czy nawet wybrania zawodu sympatii.

Ocena użytkowników

Kolejną funkcją jest ocenianie wyglądu użytkowników. Po wejściu w zakładkę oceniania wyświetlają się zdjęcia osób, których wyglądowi przypisujemy wybraną ilość gwiazdek. Sam system nie łączy nas w żaden sposób z wybraną osobą, a jedynie pozwala na stworzenie przez użytkowników rankingu atrakcyjności, który można przejrzeć, a z niego wejść na profil użytkownika. Strona posiada funkcję dodawania oraz oglądania filmów przesłanych przez użytkowników. Filmiki można ocenić, jak również skomentować.

Test na miłość

Ciekawą opcją jest możliwość rozwiązania testu na miłość. Test nie podaje nam żadnej odpowiedzi. Pozwala on na lepsze dopasowanie przy wyszukiwaniu. Przy opcji wyszukiwania partnerskiego, dostępnego na stronie wyświetlają się profile osób, które na teście wybrały podobne do naszych odpowiedzi. Serwis posiada również poradnik uwodzenia, a także historie miłosne par, które poznały się przez buziak.pl. Do dyspozycji mamy także słownik randkowicza, który zawiera słowa używane często na portalu oraz ich definicje.

Konto premium i Vip

Portal buziak.pl posiada konta premium oraz konta vip. Ich zakup jest dobrowolny, nie wymaga się od użytkownika cyklicznych opłat za korzystanie z serwisu przy korzystaniu z podstawowej funkcjonalności. Dla kobiet konto premium jest całkowicie darmowe, dla mężczyzn pierwszy dzień jest darmowy, a później konto przechodzi na standardowe.

Koszt premium dla mężczyzn to: przy wykupie jednego miesiąca 15 zł, przy wykupie na rok 75 zł. Im dłużej trwające premium, tym opłata miesięczna jest niższa. Dodatkową opcją tego typu konta jest możliwość utworzenia galerii zdjęć, która będzie dostępna tylko dla wybranych przez nas osób, a także wysyłanie wiadomości lub komentowanie zdjęć. Dla użytkowników obu płci dostępne jest konto premium vip, w którym zostaje odblokowane komentowanie zdjęć za pomocą dodatkowych emotikonów, promowanie losowe profilu na stronie głównej, czy ukrycie swojej obecności na profilu innej osoby.

Dodatkowo wyniki wyszukiwania zostają wyróżnione na stronie głównej, a wyróżnienie profilu jest oznaczone dodatkowym kolorem. Koszty konta vip są nieco wyższe od premium, mianowicie za jeden miesiąc jest to 19 zł, a za rok 85 zł. Dodatkowe funkcje można wykupić również w cyklu trzymiesięcznym i półrocznym.

Wady i zalety Buziak.pl

Największym plusem portalu buziak.pl jest regulamin. Jest on krótki i prosty, nie zawiera żadnych „haczyków”. Istotne jest też to, że strona nie narzuca nam wykupienia konta z dodatkowymi opcjami, jest to dobrowolny wybór użytkownika, a zwykłe konto jest wystarczające do korzystania z portalu.

Brak cykliczności opłat też zdecydowanie zapunktował, gdyż zdarza się zapomnieć anulować subskrypcję portalu, którego już nie używamy. Zachęcające jest też darmowe konto premium dla kobiet, co daje duży plus twórcom, jednak opłaty dla mężczyzn są dość wysokie zważywszy na to, że inne tego typu strony oferują nieco niższe stawki, a także posiadają większe grono użytkowników.

Dobrym elementem jest jednak to, że w pierwszy dzień korzystania mężczyźni mają możliwość sprawdzenia funkcji konta premium, gdyż przez ten czas jest ono darmowe. Strona posiada także bardzo dobre dopasowanie partnerów i co ważne, zarejestrowanych jest więcej kobiet niż mężczyzn, a rzadko kiedy jest to spotykane na portalach randkowych. Kobiety na tej stronie są również bardziej aktywne w porównaniu do innych portali.

Niewygodnym elementem w używaniu buziaka jest brak możliwości zapisywania kryteriów wyszukiwania. Jest to nieco uciążliwe, zwłaszcza, że wyszukiwarki używa się dosyć często. W porównaniu z dostępnymi stronami randkowymi, buziak.pl ogranicza się do funkcji dostępnych na większości innych witryn, a niektóre z nich posiadają tych opcji nieco więcej.

Jedna myśl na temat “Buziak.pl – porady, jak korzystać, na co uważać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *