Sympatia – opinie, porady, na co uważać

Sympatia to polski portal randkowy, dedykowany dla osób szukających partnera. Według danych podawanych przez właściciela portalu obecnie zarejestrowanych jest 7 milionów użytkowników co stawia Sympatię na drugim miejscu popularności w kraju.

Sympatia organizuje także różnego rodzaju wydarzenia dla singli, na których w realnym świecie można poznawać nowe osoby. Są to spotkania, imprezy typu speed dating czy różnego rodzaju warsztaty.

Informacje o serwisie

Sympatia działa od 15 lat, jest ciekawym miejscem na poznawanie nowych osób z racji na dużą ilość użytkowników. Możemy znaleźć tu partnera praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Ogólnie z sympatii można korzystać bezpłatnie, ale w tym wypadku mamy dosyć mocno ograniczone funkcje.

UWAGA!!!
Portale randkowe z największą ilością zarejestrowanych kobiet:

1. Sprawdź Top 1

2. Sprawdź Top 2

Portale oferujące niezobowiązujące spotkania dla osób dorosłych.

1. Sprawdź Top 1

2. Sprawdź Top 2

Jeśli korzystamy z darmowych funkcji sympatii możemy wysyłać tylko jedną wiadomość dziennie, nie widzimy kto oglądał nasz profil i mamy ograniczone możliwości wyszukiwania.

Co do płatnej wersji serwisu mamy do zapłaty kilkanaście złotych miesięcznie, co nie jest wysokim kosztem w porównaniu z innymi portalami randkowymi. Płatna wersja pozwala nam na znacznie wygodniejsze korzystanie z serwisu i poznawanie nowych osób.

Pakiety premium przy płatności na:

 • 1 miesiąc – koszt 16,9zł
 • 3 miesiące – koszt 31,5zł
 • 6 miesięcy – koszt 49,5zł
 • 12 miesięcy – koszt 79,5zł

Do dyspozycji mamy płatność za pomocą sms (tylko przy płatności na 1 miesiąc), przelew, karta kredytowa lub paypal.

Jak bezpiecznie korzystać z Sympatii?

Ogólnie portal sympatia jest tak skonstruowany, że dba o nasze bezpieczeństwo danych, anonimowe korzystanie z serwisu, jednak warto pamiętać o kilku sprawach, które pozwolą nam czuć się bezpiecznie.

1. Nie podajemy naszych danych osobistych jak adres, nazwisko, miejsce pracy dla nieznajomych. Na portalu mogą zdarzyć się osoby, które pozyskują nasze dane w celu wyłudzenia pieniędzy. Informacje osobiste podajemy dopiero, gdy poznamy osobę w realu.

2. Należy uważać na wyłudzanie pieniędzy. Wiele osób zakłada fałszywe profile i prowadzi rozmowy jedynie po to żeby wyłudzić pieniądze. Kategorycznie nie należy przelewać żadnych pieniędzy dla osób poznanych przez serwis. Wydaje się, że jest to logiczne i nie damy się nabrać, ale oszuści mają sprawdzone strategie, rozmawiają z nami, budują nasze zaufanie i po pewnym czasie proszą o pieniądze.

Kobiety obiecują spotkania, seks i piszą, że nie mają pieniędzy na przyjazd, bilet czy też mają jakiś nagły wydatek. Po wpłaceniu pieniędzy kontakt się urywa.

Mężczyźni często proszę o pieniądze na spłatę długów czy chorobę jednego z członków rodziny.

3. Nie wysyłamy zdjęć, które są dla nas osobiste, ponieważ mogą być one później wykorzystane przez osobę, która je otrzymała.

Jak założyć konto na sympatii?

W celu założenia konta na portalu Sympatia musimy się zarejestrować, czyli podać adres mailowy, wybrać login oraz wpisać hasło.  Na adres mailowy wysyłana jest wiadomość, która zawiera link aktywacyjny. Po kliknięciu w link nasze konto staje się aktywne.

Rejestracja konta może odbyć się również za pomocą profilu na facebook-u. Ogólnie jest to tak samo bezpieczne rozwiązanie, ale jeśli chcemy bardziej dbać o naszą prywatność to polecamy założenie konta na nasz adres mailowy.

Korzystanie z serwisu

Po założeniu konta na sympatii możemy przejść do wypełnienia naszego profilu. Polecamy dodanie kilku zdjęć, które powinny być aktualne i realnie przedstawiać naszą osobę. Nie ma sensu sztucznie zmieniać zdjęć, ponieważ prędzej czy później i tak chcemy poznać daną osobę na żywo. Oczywiście zdjęcia powinny być estetyczne, ponieważ dobre pierwsze wrażenie jest bardzo istotne.

Warto również dodać informacje o nas, nasze motto, zainteresowania, a także informacje jakiego partnera szukamy.

Jak wygląda poznawanie nowych osób? Do dyspozycji mamy przeglądanie profili zarejestrowanych osób, wyszukiwarkę, która pozwala nam na wyświetlanie profili zgodnych z kryteriami, które do niej wprowadzimy oraz co najważniejsze pisanie wiadomości do osób, które nas interesują.

Możemy korzystać z portalu na naszym komputerze, ale do dyspozycji mamy również dedykowane aplikacje na różne systemy operacyjne telefonów komórkowych. Są to darmowe aplikacje na iPhone’a oraz Androida, które pozwalają na zarządzanie kontem, przeglądanie profili, wysyłanie wiadomości, oraz geolokalizację innych osób korzystających z serwisu. Aplikacje mobilne zapewniają stały dostęp do portalu Sympatia, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Gra w Bingo na Sympatii.

Pomocne w poznawaniu nowych osób jak i w prostszym zwróceniu uwagi na nasz profil jest zabawa w Bingo. Na czym polega Bingo na Sympatii? Aplikacja wyświetla nam losowe zdjęcia kobiet lub mężczyzn a my mamy dwa przyciski do wyboru – podoba się nam lub nie.

Jeśli oceniamy zdjęcie na „nie” to osoba ze zdjęcia nie otrzymuje żadnego powiadomienia, jej zdjęcie nie wyświetla się nam w Bingo, ponieważ nie jesteśmy nią zainteresowani.

Jeśli oceniamy zdjęcie na „tak” i osoba, którą oceniliśmy oceni nasze zdjęcie na tak otrzymujemy powiadomienie co jest doskonałym pretekstem do rozpoczęcia rozmowy.

Jest to bardzo ciekawa opcja na poszukiwanie osób, ponieważ w krótkim czasie możemy ocenić bardzo dużo profili z różnych stron kraju. Do tego nasze zdjęcie również jest wyświetlane w grze, więc wiele osób ma szanse zobaczyć nasz profil.

Opinie o portalu Sympatia

Ogólnie opinie osób korzystających z portalu Sympatia są pozytywne. Na wielu forach internetowych widzimy pochlebne informacje na temat prostego działania serwisu. Nie trzeba się na niczym znać wystarczy się zarejestrować. Poznawanie nowych osób jest proste, niezależnie od naszego wieku czy wykształcenia.

Opinie co do osób, które możemy poznać również są bardzo dobre. Oczywiście zdarzają się fikcyjne profile, oszuści na sympatii, ale to niewielki odsetek i takie profile to norma na portalach randkowych. Jeśli zachowamy rozwagę z pewnością poznamy tu wiele ciekawych osób.

Sympatia.pl na swojej stronie internetowej podaje również historie osób, które poznały się tu i zakochały w sobie, a obecnie są w szczęśliwym związku.

Korzystałeś lub korzystasz  z portalu sympatia.pl? Dodaj komentarz za pomocą formularza poniżej i podziel się z nami opinią. Twoja recenzja pozwoli innym osobom na lepsze poznanie portalu i dostarczy cennych informacji.

3 myśli na temat “Sympatia – opinie, porady, na co uważać

 • Listopad 16, 2019 o 3:17 pm
  Permalink

  Beznadziejny portal. Płacisz słoną kasę miesiecznie, a każdy może ci wejść na konto, umieścić jakieś „syfy”, a sympatyczni później blokują ci je bez żadnej weryfikacji, a twoje reklamacje mają głęboko w poważaniu…

  Odpowiedz
 • Październik 19, 2019 o 1:32 pm
  Permalink

  Nie polecam ŻADNYCH portali randkowych. A na tej całej sympatii ostatnio jest masa fejkowych kont kobiet, zapewne twórców by podbić stosunek ilości kobiet i mężczyzn. Pewnie na innych portalach jest podobnie. Ogólnie prawda jest taka że w najlepszym przypadku stosunek konto damsko męski może wynosić 1 do 10. Płatne portale randkowe to pijawki wysysające pieniądze z portfeli samotnych facetów dającym im ułudę że kogoś można tam znaleźć. Lepiej omijać szerokim łukiem.

  Odpowiedz
 • Sierpień 18, 2019 o 8:25 pm
  Permalink

  Mam na imię Jurek, 48la szukałem dziewczyny Sympatii

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *