Przeznaczeni – jak korzystać, opinie – recenzja

Miłość była, jest i będzie nieodłączną częścią ludzkiego życia. Ta spełniona i ta utęskniona – chyba nie ma osoby, której obce jest to uczucie i która choć raz nie poszukiwałaby swojej drugiej połówki. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pary spotykały się na ulicy, w sklepie, w pociągu – jedno spojrzenie wystarczyło, aby rozpocząć rozmowę i często poczuć, że spotkało się jedyną, wyśnioną osobę. W tym trudnych dla znalezienia tego uczucia czasach z pomocą przychodzą nam portale randkowe. Jednym z najbardziej znanych jest „Przeznaczeni„.

Czasy się jednak zmieniły, jesteśmy w ciągłym biegu, zamknięci szczelnie we własnym samochodzie zamykamy się często w wirtualnym świecie, nie zwracając większej uwagi na to, co wokół nas. Jedno pozostaje jednak niezmienne – potrzeba miłości i bliskości drugiej osoby.

Do kogo adresowany jest portal „Przeznaczeni”?

„Łączymy ludzi z wartościami” – to główne hasło portalu „Przeznaczeni”. Twórcy domeny swoją ofertę kierują do osób, dla których ogromne znaczenie mają tradycyjne wartości, takie jak wiara czy rodzina. Jest to jeden z portali katolickich, dla których wartości chrześcijańskie stanowią podstawę miłości.

Często na „Przeznaczonych” trafiają osoby, które zraziły się innymi tego typu domenami, ze względu na niemoralne propozycje kierowane do nich bądź też odmienny system wartości. Osoby te mają nadzieję, że na tym portalu znajdą osoby wyznające te same poglądy i chcące zbudować trwałą relację.

Twórcy serwisu zaznaczają jednak, że „Przeznaczeni” to nie tylko sposób na znalezienie miłości, ale również osób o podobnych poglądach, z którymi można zawrzeć ciekawe znajomości.

Rejestracja na portalu „Przeznaczeni”?

Rejestracja na portalu „Przeznaczeni” jest całkowicie bezpłatna. Można jej dokonać w dwojaki sposób:

 • przez formularz widoczny na stronie głównej
 • za pośrednictwem Facebooka

W ten sposób stajemy się użytkownikami portalu i możemy zacząć poszukiwania nowych znajomości.

W rankingach popularności „Przeznaczeni” zajmują piąte miejsce. Obecnie portal posiada prawie 600 000 zarejestrowanych użytkowników.

Co znajdziemy na portalu „Przeznaczeni”?

Portal „Przeznaczeni” jest płatnym serwisem randkowym. Funkcjonalność darmowego konta (dostępnego zaraz po rejestracji) jest bardzo ograniczona i sprowadza się wyłącznie do przeglądanie profili, bez wskazania interesującej nas okolicy. Jak widać – takie konto na niewiele się przyda, jeśli poważnie myślimy o znalezieniu na tym portalu swojej drugiej połówki.

W serwisie dostępne są trzy rodzaje konta. Oprócz otwartego zaraz po rejestracji darmowego, są opcje premium oraz premium vip. Czym się charakteryzują?

 • konto Premium – bez trudu możemy pisać z innymi użytkownikami i odbierać od nich wiadomości. Zobaczymy, kto był na naszym profilu, skomentujemy zdjęcie, oraz dokonamy wpisu w „Księdze Gości”. Cena takiego konta to 99 zł za 12 – miesięczny abonament lub 149 zł za dostępność bez limitu czasowego.
 • konto Premium VIP – główna różnica w porównaniu do zwykłego konta Premium polega na możliwości pisania z osobami, które posiadają darmowe konto. Jednym słowem – jest to ukłon w stronę użytkowników korzystających z bezpłatnej opcji oraz poszerzenie Twojego obszaru poszukiwań. Dodatkowo możemy ukryć, że przeglądaliśmy czyjś profil, a także zmienić tapetę pod swoim profilem. W wypadku tego konta cena za roczny abonament wynosi 124 zł, a za opcję „na zawsze” 169 zł.

Nie da się ukryć – opcje konta Premium i Premium VIP są drogie, ale bez nich mamy bardzo małą możliwość korzystania z portalu. Osoby poszukujące miłości zazwyczaj nie chcą jej szukać bez końca, więc trudno znaleźć wytłumaczenie opcji „na zawsze”. Brakuje możliwości wykupienia miesięcznego abonamentu, który pozwoliłby poznać serwis i ewentualnie później zdecydować się na zakup dłuższego abonamentu.

Na profilach poszczególnych użytkowników oprócz typowych informacji o wyglądzie czy zainteresowaniach można znaleźć również poglądy na temat małżeństwa czy też antykoncepcji. W przypadku portalu katolickiego takie informacje nie powinny nikogo dziwić, a bez wątpienia dla osób wyznających tradycyjne wartości stanowią ważną wskazówkę, czy chcą z tą osobą wymieniać wiadomości.

Na portalu znajdują się też różnego rodzaju porady, m.in odnośnie randkowania w sieci oraz budowania związku opartego na wartościach.

Zalety i wady portalu „Przeznaczeni”

Portal „Przeznaczeni” połączył wiele par. O tym mówią zarówno statystyki widoczne na witrynie jak i historie par, które można przeczytać albo o których można z różnych źródeł usłyszeć. Jest to portal dość popularny, w związku z czym potencjalna szansa na znalezienie miłości jest duża. Plusem jest tutaj również dość konkretne wskazanie grupy docelowej i zamieszczanie na profilach informacji istotnych z punktu widzenia wyznawanych wartości. W związku z tym można mieć nadzieję na stworzenie ze spotkaną tam osobą długotrwałej relacji.

„Przeznaczeni” posiadają aplikację mobilną na Android, w związku z czym bez problemu można korzystać z portalu również za pośrednictwem smartfona. Stanowi to niewątpliwą zaletę w kontekście chęci utrzymania w miarę regularnej korespondencji.

Portal posiada jednak kilka wad. Jak już wcześniej zostało wspomniane, brakuje opcji wykupienia konta Premium na miesiąc i tym samym przetestowania serwisu randkowego. Właściwie od razu po zarejestrowaniu się musimy podjąć decyzję, czy chcemy wykupić konto na rok czy może na cały czas ( i oczywiście czy zrobimy to w wersji Premium czy Premium VIP).

Generuje to spory wydatek już na samym początku „przygody”. To co może wydarzyć się na każdym innym portalu – osoby zarejestrowane na „Przeznaczonych” mogą nie do końca mówić prawdę i tak naprawdę nie szukać trwałego związku. W przypadku portalu katolickiego może być to szczególnie trudne i bolesne, ponieważ większość osób nie poszukuje tam przelotnych relacji.

Zanim zaangażujemy się uczuciowo musimy druga osobę poznać – to akurat tyczy się zarówno portalu jak i życia. Konto aktywuje się automatycznie po zakończeniu abonamentu, dlatego trzeba uważać, aby ewentualnie wcześniej wypowiedzieć umowę.

Portal „Przeznaczeni” – czy warto tam szukać miłości?

Jeśli dotąd nie spotkałeś swojej drugiej połowy i jesteś osobą wyznającą tradycyjne wartości, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować znaleźć miłość za pośrednictwem tego portalu. Na początek możesz spróbować nawiązać znajomość z osobami posiadającymi konto Premium VIP i przekonać się, czy warto zainwestować pieniądze w wykupienie konta.

Na pewno nie należy rejestrować się na portalu z przekonaniem – „albo uda się tam, albo wcale”. Lepiej potraktować to jako przygodę, która może skończyć się spotkaniem miłości, ale równie dobrze może wiązać się z nawiązaniem kilku ciekawych znajomości i interesującej wymianie zdań. Jeśli chcesz spotkać osoby wyznające wartości podobne do Twoich – to jest właściwe miejsce.

Na profilach są zamieszczone informacje o wyznawanych poglądach. Nie da się z góry przesądzić, że ktoś zamieścił nieaktualne informacje. Jeśli zaintryguje Cię konkretna osoba – napisz, spróbuj. Jedno jest pewne – siedząc i nic nie robiąc nic w swoim życiu nie zmienisz.

Jedna myśl na temat “Przeznaczeni – jak korzystać, opinie – recenzja

 • 2 lutego, 2020 o 3:48 pm
  Permalink

  Zanim trafiłem na przeznaczeni.pl nie miałem pojęcia że w tym kraju jest tyle zindoktrynowanych dewotek. Nie próbuj do nich startować jeśli nie jesteś co najmniej diakonem. Seks przed ślubem wybij sobie z głowy. Po ślubie z resztą też. Jeśli panna pisze że nie uznaje seksu przedmałżeńskiego i innych niż naturalne metod antykoncepcji to znaczy, że pójdzie z Tobą do łóżka tyle razy ile będziecie mieć dzieci (chyba że się trafią bliźnięta – to nawet mniej). Jeśli szukasz związku opartego na maksymie „cierpienie uszlachetnia” to droga wolna!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *