Swatka – opinie, porady, jak korzystać

W dzisiejszych czasach szybkie tempo życia sprawia, że poznawanie nowych osób i nawiązywanie głębszych relacji jest coraz trudniejsze. Zbyt często za bardzo skupiamy się na pędzie, zamykamy się w sobie. Z pomocą przychodzą portale randkowe, takie jak na przykład Swatka.pl, stworzony z myślą o ludziach, którzy chcą poznać interesujące osoby przez internet. 

Praca, dom, rozwój osobisty… Nierzadko zdarza się, że taki tryb życia przyczynia się do tkwienia w zamkniętym, mocno ograniczonym kręgu znajomych. Poszukiwanie miłości samo w sobie jest skomplikowane, a w takich okolicznościach – czasami wręcz graniczy z cudem.

Nieważne, czy nie masz czasu na spotkania, pracujesz całymi dniami, czy też jesteś po prostu introwertykiem – za pomocą serwisu Swatka.pl możesz wyszukać ludzi, dostosowując płeć, wiek i odległość, w której się znajdują, a potem zacząć z nimi rozmowę online. A jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli.. może nawet znaleźć prawdziwą miłość?

Swatka – rejestracja  i logowanie

Swatka.pl to portal niezwykle intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Sama rejestracja składa się z tylko kilku łatwych kroków, po wykonaniu których możesz już korzystać z serwisu i zacząć rozmowę z innymi użytkownikami. Jak założyć konto na portalu internetowym Swatka.pl? Nic prostszego!

swatka rejestracja

Założenie konta zajmie kilka sekund, a jedyne informacje, jakie musisz podać przy rejestracji na portalu, to Twoja płeć, nazwa użytkownika, adres poczty elektronicznej – email, data urodzenia i wymyślone przez siebie hasło, którego będziesz później używać podczas logowania się do systemu. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza rejestracyjnego ostatnim krokiem, którego musisz dokonać, jest potwierdzenie adresu e-mail. W tym celu musisz kliknąć na link aktywacyjny, który zostanie wysłany na Twoją pocztę. Od tej chwili możesz w pełni korzystać ze swojego profilu na Swatka.pl.

Swatka profil

Po potwierdzeniu adresu e-mail przychodzi czas na pierwsze logowanie – to moment, w którym masz możliwość dostosowania swojego profilu i uzupełnienie informacji na swój temat. Na swoim profilu w serwisie możesz umieścić informacje dotyczące zarówno swojego wyglądu jak i charakteru, zainteresowań i innych aspektów życia.

Inni użytkownicy będą się dzięki temu mogli dowiedzieć na przykład tego, jaki masz kolor oczu i włosów, jaki jest Twój stan cywilny, ile masz wzrostu, jak lubisz spędzać wolny czas, czy też jakie masz podejście do religii lub używek. Od prostych pytań do skomplikowanych informacji – im więcej o sobie napiszesz, tym łatwiej będzie Ci znaleźć idealnie dopasowaną do Ciebie osobę.

Swatka – szukanie partnera

Założenie konta i wypełnienie informacji na profilu to tylko początek poszukiwań – teraz stoi przed Tobą najtrudniejsze zadanie, czyli znalezienie idealnego kandydata do rozmowy, a może i czegoś więcej. Serwis Swatka.pl oferuje szeroki wachlarz funkcji, dzięki którym wyszukiwanie innych użytkowników staje się zdecydowanie łatwiejsze.

Jedną z ciekawszych opcji, o której warto wspomnieć, jest tak zwany „test dopasowania”, który możesz znaleźć w zakładce „Moje konto”. Dzięki wypełnieniu tego testu, Twoje szanse na znalezienie wartościowej i interesującej osoby znacząco wzrastają! Serwis na podstawie udzielonych odpowiedzi dopasowuje użytkowników, którzy są do siebie podobni. To, w połączeniu z przyciągającym uwagę zdjęciem, jest najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu nawiązywanie znajomości stanie się dużo łatwiejsze.

Oprócz testu dopasowania, innych użytkowników można także wyszukiwać za pomocą standardowej wyszukiwarki. W serwisie Swatka.pl masz możliwość wyboru jednej z dwóch opcji: wyszukiwanie szybkie i zaawansowane. W przypadku szybkiego wyszukiwania w wyszukiwarce określasz tylko minimalny i maksymalny wiek osób, które chcesz znaleźć, ich płeć, oraz odległość, w której się znajdują. Podczas korzystania z wyszukiwarki możesz także zaznaczyć, czy chcesz wyszukiwać jedynie profile, na których jest dodane zdjęcie.

Gdy ktoś wpadnie Ci w oko – nie zwlekaj! Wyślij wiadomość lub uśmiech i zacznij rozmowę z interesującą osobą. Od tej chwili wszystko zależy od Ciebie i drugiego użytkownika. Możecie poprzestać na rozmowach lub umówić się na randkę, by poznać się jeszcze lepiej.

Swatka konto darmowe a płatne

Obecnie na portalu randkowym Swatka.pl istnieją dwa rodzaje kont – darmowe oraz płatne – premium, które daje więcej możliwości podczas korzystania z serwisu. Cena konta premium to 76,99 zł za miesiąc. W cenie konta premium zyskujesz funkcje, które są niedostępne dla podstawowych kont. Do takich opcji należą:

  • nielimitowane wiadomości – posiadając konto premium masz możliwość pisać ile chcesz i z kim chcesz, bez żadnych ograniczeń i limitów
  • możliwość dodania większej liczby zdjęć – użytkownicy konta podstawowego na swój profil mogą dodać jedynie trzy zdjęcia, w przypadku konta premium ta liczba wzrasta do pięciu zdjęć, dzięki czemu możesz zaprezentować się jeszcze lepiej w oczach potencjalnych rozmówców
  • blokowanie wiadomości – czasami zdarza się, że pewna osoba jest zbyt nachalna, a wiadomości od niej nie są dla nas przyjemne… z pomocą przychodzi wtedy funkcja blokowania wiadomości od konkretnego użytkownika
  • sprawdzanie listy „Kto Cię zapamiętał?”, „Kto Cię odwiedził?” – jeśli czasami zastanawiasz się, kto wchodzi na Twój profil, ta opcja jest właśnie dla Ciebie! Z kontem premium masz możliwość wglądu w listę użytkowników, którzy odwiedzają Twój profil, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, kto się Tobą interesuje i nawiązać z nim kontakt
  • wirtualne prezenty – miłe upominki to zawsze dodatkowa szansa na zyskanie czyjejś sympatii, nawet, jeśli są tylko wirtualne. Posiadacze konta premium mają możliwość wysyłania i otrzymywania wirtualnych prezentów, dzięki którym rozpoczęcie rozmowy i zaimponowanie innym użytkownikom będzie jeszcze łatwiejsze, a rozmowa dużo przyjemniejsza i ciekawsza

Obecnie portal Swatka.pl istnieje tylko jako serwis internetowy, którego używać można za pomocą przeglądarki. Na dzień dzisiejszy nie została stworzona aplikacja na urządzenia mobilne.

Swatka – wady i zalety

Tak jak wszystko w życiu, tak i Swatka.pl ma swoje wady i zalety. Przy czym te drugie zdecydowanie przeważają! Zacznijmy jednak od wad, które tak naprawdę są kwestią indywidualną. Część osób za wadę może uznać cenę konta premium, która jest dosyć wysoka, zwłaszcza, że mimo tej ceny opcje kont premium nie są szczególnie potrzebne i można bez problemu korzystać z wersji darmowej.

Inną wadą, a raczej informacją, którą warto podkreślić, jest fakt, że istnieją portale, z których korzysta znacznie więcej użytkowników.

Zalety portalu

Mimo wszystko portal posiada także dużo zalet. Jest bardzo prosty w użytkowaniu, intuicyjny i przejrzysty, dzięki czemu już po kilku minutach można z niego łatwo korzystać bez konieczności korzystania z dodatkowej pomocy. W założeniu jest to portal dostosowany do starszych osób i swoją rolę zdecydowanie spełnia bardzo dobrze. Serwis sam w sobie jest ciekawy, oferuje test dopasowania, który ułatwia wyszukiwanie użytkowników o podobnych charakterach i poglądach, a konto premium dodaje kilka ciekawych opcji urozmaicających korzystanie z portalu.

Warto także podkreślić, że Swatka.pl jest serwisem bezpiecznym – wszystkie profile są regularnie sprawdzane i monitorowane, w celu uniemożliwienia tworzenia fałszywych kont. Portal jest ciągle rozwijany przy pomocy specjalistów w dziedzinie psychologii i relacji międzyludzkich, dzięki czemu Swatka.pl świadczy usługi na naprawdę wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *