Twoo – jak działa, opinie – recenzja portalu

Twoo to bardzo sprawnie rozwijający się portal, który powstał w 2011 roku. Jest prowadzony przez firmę Massive Media. Służy do czatowania, poznawania nowych ludzi, publikowania zdjęć oraz grania w gry. Ilość zarejestrowanych użytkowników pochodzących z całego świata, wzrasta z dnia na dzień, a strona obecnie jest tłumaczona aż na 40 różnych języków.

Portal posiada swoją aplikację przeznaczoną zarówno dla użytkowników Androida, jak i IOS. Twoo jest starannie zaprojektowany, przyciąga nowych użytkowników przede wszystkim barwną szatą graficzną, którą można dostrzec zwłaszcza na pierwszej stronie.

Jak założyć konto na Twoo?

Aby założyć konto na portalu Twoo potrzebujesz jedynie dostępu do poczty internetowej. Należy jednak uważać na próby wyłudzenia dostępu do Twoich danych, np. poprzez próby uzyskania dostępu do Twoich kontaktów na poczcie elektronicznej oraz na Facebooku, czy Instagramie.

Przejdź na stronę główną portalu i kliknij przycisk „zarejestruj się” znajdujący się w prawym górnym rogu. Po kliknieciu przycisku, po prawej stronie, pojawi się formularz rejerstracyjny. Uzupełnij wymagane pola podstawowymi informacjami na swój temat. Ułatwi to nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu lub mają podobne zainteresowania do Twoich. Tylko po wypełnieniu tej sekcji otrzymasz możliwość zobaczenia jej u innych użytkowników. Po wypełnieniu formularza kliknij przycisk „zarejestuj się”.

Na kolejnym etapie rejestracji serwis Twoo zaproponuje nam dodanie swojego adresu e-mail. Decydując się na ten krok udostępniasz administratorom portalu dane swojej skrzynki internetowej oraz dostęp do Twoich kontaków. Jeżeli się na to zgadzasz – wpisz swój e-mail i przejdź dalej. Możesz również pominąć ten krok, wciskając mały przycisk „pomiń”, który znajduje się w prawym, dolnym rogu.

Po przejściu tego etapu ujrzysz okienko z pytaniem: „Czy masz znajomych na Twoo?”. W ten sposób portal chce uzyskać dostęp do Twoich kontaktów w celu odnalezienia Twoich znajomych w serwisie. Wedle uznania – możesz kliknąć „sprawdź teraz” lub po prostu pominąć ten krok poprzez wciśnięcie krzyżyka zamykającego kartę.

Po pomyślnym przejściu procesu uzupełnienia swoich danych pora na opublikowanie zdjęć na swoim profilu. Pozwoli to innym użytkownikom na zidentyfikowanie Twojego wyglądu. Możesz zrobić to za pośrednictwem Facebooka lub Instagrama. Wiąże się to jednak z przyzwoleniem na dostęp do danych Twojego konta oraz Twoich znajomych. Zdjęcia możesz wykonać również bezpośrednio poprzez kamerkę. Jednak najbezpieczniejszym sposobem będzie dodanie ich z dysku komputera. Jeżeli nie posiadasz w tej chwili zdjęć, które chcesz umieścić na swoim profilu, możesz pominąć ten krok, a zdjęcia wgrać później.

To już prawie koniec. Na tym etapie pokaże Ci się informacja o tym, że na Twój adres e-mail została wysłana wiadomość zawierająca link aktywacyjny. Zaloguj się na swoją skrzynkę mailową i poszukaj wiadomości od Twoo (jeżeli nie widzisz jej w głównych wiadomościach, sprawdź zakładkę „spam” oraz „oferty”). Po odnalezieniu i otwarciu wiadomości, kliknij w zawarty w niej link, dzięki któremu aktywujesz swoje konto. Po kliknięciu w link strona automatycznie przenosi Cię do Twojego profilu. Gotowe, Twoje konto zostało utworzone.

Funkcje Twoo – jak korzystać z serwisu i co można tam robić?

Platforma Twoo oferuje swoim użytkownikom przede wszystkim możliwość poznania nowych ludzi w celach matrymonialnych i nie tylko. Rejestracja w serwisie jest całkowicie darmowa, szybka i nieskomplikowana – zajmuje dosłownie 5 minut. Ogromnym atutem tego portalu jest możliwość rozmowy poprzez czat, co znacznie upłynnia dyskusje – nie trzeba wysyłać pojedynczych wiadomości i oczekiwać na odpowiedź. Jest to łatwy i przyjemny sposób, lubiany przez internautów.

Konto darmowe i konto premium

Z serwisu można korzystać na dwa sposoby – poprzez darmowe konto oraz poprzez dodatkowo płatne konto premium. Decydując się na korzystanie z darmowego konta zyskujesz możliwość rozpoczęcia rozmowy z trzema osobami dziennie. Po osiągnięciu tego limitu rozmowa z kolejną osobą zostanie zablokowana.

Decydując się na korzystanie z konta premium zostajesz zobowiązany do uiszczania comiesięcznej opłaty w wysokości 43 złotych. Możesz jednak wybrać jeden z dostępnych pakietów, w których miesięczny koszt jest zdecydowanie niższy. Trzy miesiące to koszt 109,99 złotych, natomiast 6 miesięcy – 179,99 złotych. Po opłaceniu członkostwa premium, w przypadku zakończenia okresu jego trwania serwis automatycznie go przedłuża i pobiera opłaty z Twojej karty. Aby tego uniknąć musisz wejść w ustawienia swojego konta i zakładkę „Unlimited” i odznaczyć opcję „odnów automatycznie”.

Konto premium przede wszystkim daje możliwość prowadzenie nieograniczonej ilości rozmów, dzięki czemu prawdopodobieństwo poznania kogoś interesującego wzrasta. Przy wyborze tego rodzaju konta otrzymujesz również dostęp do gier on-line, które sprawiają że Twoje konto jest bardziej widoczne dla innych użytkowników. Opcja ta jest dodatkowo płatna. Opłaty prezentują się następująco:

– 5 kredytów – 37 złotych

– 10 kredytów – 65 złotych

Funkcje platformy Twoo

„Poznaj miliony nowych ludzi z całego świata, gdziekolwiek jesteś. Rozmawiaj, poznaj nowych znajomych a nawet znajdź miłość swojego życia. Bo w życiu chodzi o ludzi, których poznajesz.” – taki slogan widnieje na stronie startowej platformy i zachęca do skorzystania z serwisu. Twoo daje więc możliwość czatowania z ludźmi z każdego zakątka świata, jednak wskaże Ci również ilość użytkowników serwisu, którzy pochodzą z Twojej okolicy i wyselekcjonuje ich dla Ciebie. Sprawi to, że zyskasz możliwość umówienia się z nimi na spotkanie.

Na Twoo możesz również publikować zdjęcia, komentować je oraz przesyłać innym użytkownikom uśmiechy.

Możesz zaczerpnąć także odrobinę porad dotyczących internetowych miłości oraz randek on-line, czytając wpisy zamieszczone na blogu Twoo. Niestety jest on dostępny tylko w angielskiej wersji językowej.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka Twoo jest podobna do wyszukiwarek, które są znane z innych portali randkowych. Można ustalić tam np. preferowany przedział wiekowy, płeć naszego rozmówcy i dzieląca odległość.

Zalety portalu Twoo

  • Za największą zaletę tego portalu można uznać liczbę zarejestrowanych użytkowników. W stosunku do innych portali randkowych dostępnych w Polsce jest ona całkiem spora. Duża liczba użytkowników zwiększa szanse na znalezienie interesujących znajomości.
  • Portal oferuje rozmowę poprzez czat, co skraca czas oczekiwania na wiadomości.
  • Portal jest tłumaczony na język polski.

Wady portalu Twoo

  • Wysokie koszty dostępu do konta premium w porównaniu z innymi portalami tego typu.
  • Dodatkowe funkcje, takie jak gry on-line są dodatkowo płatne.
  • Portal prowadzi nieco agresywną politykę i wymusza dostęp do danych oraz kontaktów na każdym kroku rejestracji.
  • Portal rozpowszechnia spory spam w skrzynce mailowej. Pozyskując kontakty od zarejestrowanych użytkowników rozsyła wiadomości nawet do osób, które z niego nie korzystają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *